خانم خونه

از خانه داری و دیگر شیاطین!

خانم خونه

از خانه داری و دیگر شیاطین!

مینو خالقی

پنجشنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۰۱:۵۴ ق.ظ

 اوایل عید مهمترین خبر رد صلاحیت منتخب اصفهان بود. مینو خالقی که در انتخابات اصفهان نفر سوم شده بود، به دلایل نامعلومی آراء وی توسط شورای نگهبان ابطال گشته بود. در همین زمینه روزنامه وقایع التفاقیه در گفت و گو با یک منبع مطلع به پشت پرده این واقعه می پردازد. این روزنامه در این گفت و گو با عنوان« روایت رد صلاحیت جنجالی » با اشاره به این موضوع که دلیل رد‌صلاحیت او عکس‌هایی است که در اختیار هیأت نظارت قرار گرفته است؛ در‌حالی‌که طبق ادعای یکی از نزدیکان خالقی، بخشی از عکس‌های مورد نظر برای رد‌صلاحیت مینو خالقی، عکس‌های شخصی است که به احتمال زیاد با هک‌کردن گوشی وی می‌توانسته به دست آمده باشد؛ می نویسد:« طبق اظهارات یک منبع مطلع، خالقی در ابتدا از طرف هیئت نظارت رد‌صلاحیت شده بود و به دلیل نزدیکی و رفاقت دیرینه‌ای که پدر او با احمد سالک، نماینده فعلی مجلس داشت، با وساطت آنها شورای نگهبان خانم خالقی را تأیید صلاحیت کرد. البته این امر شروع داستانی بود که مینو خالقی را از ابتدای سال جدید، تیتر رسانه‌های داخلی و خارجی و فضای واقعی و مجازی کرده است.

طبق اظهارات این منبع مطلع، دو روز مانده به شروع تبلیغات، نماینده شورای نگهبان با مینو خالقی تماس می‌گیرد که برای پاره‌ای توضیحات به هیأت نظارت اصفهان مراجعه کند. آنها قبل از اینکه به شورای نگهبان بروند، نزد یکی از دوستان خود رفته و موضوع را مطرح و مشورت می‌کنند. وی صراحتا به آنها می‌گوید: «خانم خالقی! شما قرار بوده که از سوی شورای نگهبان رد‌صلاحیت شوید، ولی با‌توجه به نامه‌نگاری‌ها و رایزنی‌های صورت‌گرفته، شما تأیید شده‌اید. بنابراین آنها می‌دانند که در تأیید شما اشتباه کرده‌اند و حالا پشیمان هستند.»

پس از این توضیحات، مینو خالقی، بنا به شهادت و اظهارات فرد مطلع به شورای نگهبان مراجعه می‌کند و در آنجا عکسی قدیمی از یک خانم که چهره واضحی ندارد و عینکی آفتابی روی چشم اوست، به وی نشان می‌دهند و از مینو خالقی سؤال می‌شود که این خانم شما هستید، مینو خالقی این عکس را رد می‌کند و می‌گوید که عکس متعلق به وی نیست. ولی دوباره عکسی دیگر به او نشان می‌دهند. دوباره از او می‌پرسند که شما قبلا فلان منطقه کشور نرفته بودید؟ ایشان هم طبق اظهارات این منبع آگاه همچنان این پرسش‌ها را رد می‌کند. این منبع مطلع در ادامه می‌گوید: آن روز از نظر روانی، تعادل مینو خالقی به هم ریخته بود و از دفتر شورا خارج شد. فردای آن روز با چهره‌ای نگران به خانواده گفته بود که سال‌ها پیش با گروه محیط‌زیستی به فلان منطقه از کشور رفته است و حضور ذهن ندارد که چه عکسی از وی در اختیار شورای نگهبان است.

بر‌اساس این اظهارات به نظر می‌رسد اطلاعاتی که باعث تصمیم‌گیری در‌باره ابطال آرای مینو خالقی شده است، ارجاع به تصاویر خصوصی و بعضا شخصی این منتخب مردم اصفهان بوده است.

برای نمونه آن مرجع مطلع گفت که یکی از استنادات برای رد‌صلاحیت وی، تصویر یکی از جلسات علمی در دانشگاهی در چین است که مینو خالقی در آن جلسه حضور داشته است و در آن جمع زنانه که مردی وجود نداشته ، عکسی در یکی از صفحات داخلی بولتن داخلی آن دانشگاه منتشر شده است.

این در حالی است که هیئت نظارت به‌هیچ‌وجه تا آن زمان از سفر مینو خالقی به چین خبر نداشته است وگرنه احتمالا همان زمان عکس‌های چین را ملاک تأیید یا رد‌صلاحیت قرار می‌دادند؛ ولی این اطلاعات توسط یکی از دوستان خانم خالقی به شورای نگهبان ارائه شده است.

این منبع آگاه همچنین تأکید کرد: در ابتدا قرار بود فقط یک نفر خانم در لیست پنج‌نفره اصفهان قرار بگیرد که وی بنا به تأکید یکی از احزاب اصفهان، همسر یکی از مقامات اصفهان واز بستگان یکی از نمایندگان سابق اصفهان است؛ ولی فشارهایی که از طریق دوستان برخی احزاب وارد شده، مینو خالقی به عنوان دومین زن اصلاح‌طلب در لیست اصفهان قرار می‌گیرد و این امر حساسیت برخی افراد را تحریک کرد.

طبق تأکید این منبع موثق زمانی که تبلیغات و سخنرانی‌ها شروع شد، تسلط مینو خالقی در سخنرانی‌ها چشمگیر بود.

این فرد نزدیک به مینو خالقی با انتقاد از خبرنگاران آزاد ساکن خارج از کشور گفت: مدیر صفحه آزادی‌های یواشکی، بدون اجازه در کمپین آزادی‌های یواشکی عکسی از مینو خالقی منتشر کرده است و در این کمپین از او حمایت کرده است. این امر برای وی دردسر ساز شده تا حدی که برخی شایعه‌ها مبنی بر این است که مینو خالقی، حامی آزادی‌های یواشکی است و با برنامه‌ریزی وارد انتخابات مجلس شده است را تقویت کرده است؛ در‌حالی‌که مینو قرآن‌پژوه و به مقدسات پایبند است. این منبع آگاه می‌گوید: طریقه به دست‌آوردن عکس‌های مینو خالقی به این نحو بوده است که یکی از افراد که خود را از دوستان و همفکران مینو خالقی معرفی می‌کند و از معدود افرادی است که از سفر علمی وی به چین مطلع بوده است و به دلیل اینکه خودش در انتخابات رد‌صلاحیت شده، درباره این سفر مینو اطلاعاتی می‌دهد.

بنابراین فردی به عنوان مأمور به چین فرستاده شده است و از طریق سفارت ایران در چین از همان دانشگاه مورد نظر در چین، عکس‌های مورد نظر که شخصی و در فضایی زنانه و مسقف گرفته شده است را دریافت می‌کند.

این منبع موثق درباره زمان طرح مسئله چین و موارد منشوری آن مدعی شد که موضوع چین و عکس‌های آن، بعد از برگزاری انتخابات و رأی‌آوردن مینو مطرح شده است. طبق اظهارات این فرد، مینو خالقی هفت سال پیش مقاله‌ای به زبان انگلیسی به یک دانشگاه اروپایی می‌دهد و این مقاله پذیرفته می‌شود، بنابراین وی به همراه مدیرکل وقت دادگستری استان اصفهان، بهمن کشاورز و دو نفر از وکلای مطرح و همچنین به اتفاق همسرش به این کشور اروپایی می‌رود. جالب اینجاست که برخی افراد می‌گویند برخی عکس‌های بدون حجاب وی در آن سفر به عنوان یکی از مصادیق رد صلاحیت وی در اختیار شورای نگهبان قرار گرفته است. سؤال اینجاست که کدام فردی قبول می‌کند که مینو خالقی در یک سفر کاری و دولتی به همراه همسر و مدیران جمهوری اسلامی ایران بدون حجاب عکس گرفته باشد؟ بنا‌بر اظهارات این فرد مطلع، یکی از روحانیون سرشناس اصفهان چند روز بعد از انتخابات با مینو خالقی تماس می‌گیرد و او به دلایلی امکان پاسخگویی ندارد و بعد در زمان مناسبی (شاید فردای آن روز) خودش با ایشان تماس می‌گیرد. این روحانی سرشناس اصفهانی از او در مورد سفرش به اروپا سؤال می‌کند.

وی می‌گوید که بله چند سال پیش به این سفر رفته‌ام.او می‌گوید شما در این سفر عکس‌های بدون حجاب دارید؟ مینو که به دلیل فشارهای عصبی چند وقت گذشته زودرنج شده است، موضوع را رد می‌کند و با عصبانیت می‌گوید‌ ای کاش به جای کنکاش در زندگی شخصی افراد، آقایان به این جمله امام راحل توجه کنند که «ملاک حال فعلی افراد است» و تا این حد در زندگی شخصی افراد سرک نکشند. بنابراین بنابر شنیده‌ها موضوع اطلاع داده می‌شود و پس از آن مینو خالقی رد صلاحیت می‌شود.

همچنین از طرفی همسر یکی از مقامات شهری اصفهان که در انتخابات هزینه بسیار زیادی خرج کرده و شائبه تخلفات گسترده ای در مورد او وجود دارد و همچنین فیلم تخلفاتش در اختیار نهادهای مربوطه است، وقتی متوجه می‌شوند که قرار است آرای وی در برخی صندوق ها ابطال شود و ممکن است وی رأی نیاورد و مینو خالقی که با اختلاف کمی از فرد مورد نظر رأی آوره است در لیست بماند، موضوع سفر چین و عکس‌های مربوط به سفر مینوخالقی را منتشر می‌کن

نظرات  (۲۲)

خیلی وقته دیگه به سیاست های داخلی و خارجی ایران امیدمو از دست دادم و گذاشتمش واسه اینکه هرچه پیش اید خوش اید ...:)
ای با با منم همین زوری شدهام اما بعضی مواقع نمیشه
چی بگم؟!
ولی اصلا مستند نبود ها! همش منابع اگاه و افراد نزدیک بودن!
پاسخ:
 خدا میدونه
۳۰ ارديبهشت ۹۵ ، ۰۷:۳۵ ساتیا سخی پور
من که حوصله سیاست ندارم
پاسخ:
منم  همین طور بر ای تنوع بد نیست
باساتیاموافقم
پاسخ:
 تنوع بدک نیست دوست من
حرف سیاسی؟!!!!
پاسخ:
ای بابا ز دستم در رفت ما را چه به سیاست خانم خونه
متشکرم ،برام سوال بود قضیه جیه؟ 
پاسخ:
خواهش میکنم لطف داری
به هر صورتی که شده خواستین بگین رد صلاحیت این خانم غیر قانونی بوده وبه حرفای خود این خانم استناد کردین هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه !!!!
پاسخ:
اصلن این طور نیست من تابع قانونم  فقط حرفاشو گفتم
یه چیزهایی به طور پراکنده در موردش شنیده بودم
ترجیح میدم چیزی نگم :)
پاسخ:
منم همین طور
۳۰ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۶:۵۸ معصومه صادقی
نه قانونی بود
ههه
پاسخ:
هه ههه
اینکه یک نفر رای بیاورد و بعد از آن رد صلاحیت شود توهین بی احترامی به رای مردم است.
پاسخ:
والا پی بگم ممنون از نظرتون
"الهه کولایی" اولین زن ایرانی بود که بدون چادر به مجلس (ششم) رفت...
وقتی ازش پرسیدن چرا این کار و می کنی با این همه فشار (تهدید به ترور)؟ گفت: چون مردم با عکس بدون چادر به من رای دادند.

و برعکسش

مروه کاواکچی (۱۹۶۹- در آنکارا) یک زن سیاستمدار اهل ترکیه است. در سال ۱۹۹۹ کاواکچی به مجلس ترکیه راه یافت اما به علت محجبه بودن از ورود به مجلس منع شد.[۱] کاواکچی حاضر نشد روسری را از سر بردارد و به همین دلیل از مجلس اخراج شد.
-----------
من دقیقا نمی دونم "مینو خالقی" چیجوری فکر می کنه و چه اعتقاداتی داره، ولی کاش فکرش و عملش یکی باشه...
اگه به حجاب اعتقاد نداره بیاد بگه من به حجاب اجباری اعتقاد ندارم...

پاسخ:
ممنون از نظرتون
۳۰ ارديبهشت ۹۵ ، ۲۲:۲۵ احسان خواجه مرادی
ببخشید من حوصله ندارم همه رو بخونم
اخرش چی شد؟
مینو جان رفت مجلس یا بجاش عین ا.. رفت؟
پاسخ:
در هاله ای از ابهامه
۰۱ خرداد ۹۵ ، ۱۲:۴۳ دانشنامه دفاعی
بهتر است اظهار نظر نکنم
فقط به احترام زحمتی که کشیدید لایک میزنم
پاسخ:
 بسیار سپاس گزارم
۰۲ خرداد ۹۵ ، ۰۰:۵۵ سید محمد جواد
سلام مینو خالقی عزیز از اینکه منو دنبال میکنی ممنونم حالا میخوام ازت بپرسم آیا تونستی خود ارضایی رو ترک کنی ؟ خودت که میدونی وجودت اینجا بی دلیل نیست . 
منبع : www.stemna.blog.ir
امیدوارم خواندن مطالب من باعث شده باشه استمنا رو ترک کنی . راستش دوس دارم بدونم دخترا چجوری استمنا میکنن . تو یه نظر خصوصی برام توضیح بده که چطور انگشتت را میکنی داخل مهبل خودت و با اون بازی میکنی . اما دیگه این کارو نکن خب !
۰۳ خرداد ۹۵ ، ۰۰:۰۴ سید محمد جواد
از شما عذر خواهی میکنم بخاطر ایجاد شدن این مطلب ناشایست این حرف من نیست
پاسخ:
پس سریع پاک کنید ممنون
سلام
این نظر خوبی بود:

چی بگم؟!
ولی اصلا مستند نبود ها! همش منابع اگاه و افراد نزدیک بودن!


ببینید ما نه شورای نگهبانیم نه از زندگی این خانم اطلاع داریم.

فقط می دونیم که می خواد نماینده مجلس بشه با امتیازات و اختیارات بالا و مصونیت سیاسی.
 نه اینه مجوز آرایشگاه یا مغازه بهش نمیدن؟!!!!

از طرفی هم ما و هم آن خانم باید تابع قانون باشیم.
همون قانونی که بهش حق داده کاندیدا شده و مردم بهش رای دادن ، همون قانون امروز بهش میگه نمی تونیم آرائ تو تایید کنیم.

بنابراین هر چی قانون می گه نه هرچی روزنامه ها و رسانه ها می گن.
توکل بر خدا
پاسخ:
کاملن درسته ممنون
تاسف انگیزه که به خاطر قدرت اینطور با آبروی یه انسان بازی بشه، امیدوارم هر چه زودتر به بلوغ فرهنگی برسیم دوستان پاکدامنی هم که بد این بانوی( به زعم شما ناپاکدامن) را گفتید
گر او راه دوزخ گرفت از خسی
از این راه دیگر تو در وی رسی
خاک بر سر اونی که سه کامنت قبل تر ، اون شرّ و ورّا رو نوشته.
معلوم شد که نویسنده اون کامنت از دارودسته شکنجه گرا و بازجوهای زن سعید امامی بوده.
معلوم شد که خودش همه اون اعمال زشتی رو که به بانوی تایید شده توسط مردم شریف اصفهان نسبت داده همیشه مرتکب میشه.
معلوم شد که نویسنده این وبلاگ(خانم خونه) هم دستش با اون تو یه کاسه ست. و گرنه همه خوب میدونند وقتی یکی کامنت میذاره هیچکس به جز خود صاحب وبلاگ نمیتونه اون کامنت رو پاک کنه.
خاک بر سر جفت تون کنند. 
معلوم شد که همه تون چقدر سوختید و از کجا سوختید. شماها یه مشت اراذل و اوباشید. دقیقا مثل نادر قاضی پور، مجسمه بلاهت و حماقت و فضاحت و فساحت.
لعنت به شما شیاطین تخم اجنه. 
معلوم شد که تو مهبل ننه هاتون سگ ریده. تخم نذاشته. ریـــــــــــــده . ها ها ها ها ....

۱۱ خرداد ۹۵ ، ۱۴:۴۴ S҉A҉H҉A҉R҉ ....
کلا تو سیاست میاست هیچی حالیم نیس:))))
پاسخ:
 نفرمایید
۱۷ خرداد ۹۵ ، ۲۲:۴۲ دانشجو ،،،
سلااااام....خسته نباشین....چقدر ب اطلاعاتم اضافه شد در این زمینه:-)
ولی ب نظرم واقعا ادم نباید در مورد کسی قضاوت کنه...
حلول ماه مبارک رمضان تبریییییییک....
پاسخ:
سلام ممنون.کاملا درسته .بر شما هم مبارک باشد
خب مگه مجبورید اون کامنت زشتو نگه دارید؟!!!

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی